KARADENİZ BÖLGESİ SU İDARELERİ GENEL MÜDÜRLERİ 7. KEZ ORDU'DA BİR ARAYA GELDİ

29 Eylül 2017 Cuma

Haberi Paylaş

Karadeniz bölgesinde yer alan Ordu, Samsun Trabzon Büyükşehirleri ile Malatya Büyükşehir’inde katılım sağladığı Su ve Kanalizasyon İdareleri Genel Müdürleri 7. si düzenlenen koordinasyon toplantısında Ordu’ da bir araya geldi.
Ordu Büyükşehir Belediyesi Su ve Kanalizasyon İdaresi Genel Müdürlüğü (OSKİ) idari hizmet binası toplantı salonunda gerçekleştirilen toplantıya OSKİ heyetinden; Genel Müdür Fatih Yürük, Trabzon Su ve Kanalizasyon İdaresi(TİSKİ) Genel Müdürü Recep Köksal, Samsun Su ve Kanalizasyon İdaresi(SASKİ) Genel Müdürü Kamil Demircioğlu, Malatya Su ve Kanalizasyon İdaresi (MASKİ) Genel Müdürü Dr.Özgür Özdemir ile Genel  Müdür Yardımcıları ve ilgili daire başkanları hazır bulundu.
FARKLI UYGULAMALAR PAYLAŞILDI
OSKİ Genel Müdürü Fatih Yürük gelen heyete bir sunum yaptı. Sunumda OSKİ idari yapısı ve işleyişiyle alakalı konulara yer verilerek diğer su idarelerinin uygulamaları ve görüşleri alınarak kurumsal eşgüdüm konusunda paylaşımlarda bulunuldu. Özellikle bilgi işlem departmanlarında gelişen teknoloji ile uygulanabilecek yeni sistemler üzerinde fikir alışverişi yapılarak programlar üzerinde bilgiler paylaşıldı. Sunumun ardından Genel Müdürler kendi idarelerinde işleyişe koydukları farklı uygulamalar hakkında bilgiler vererek paylaşımlarda bulundu.
BİLGİ PAYLAŞIMI SAĞLAYACAK BİRÇOK KONUMUZ VAR
Türkiye’ye örnek bir birliktelik ve koordinasyon sağlama örneği olduklarını ifade eden OSKİ Genel Müdürü Fatih Yürük; “Su ve Kanalizasyon İdareleri özellikle de Karadeniz Bölgesi gibi dağınık ve dağlık bir bölgede en yoğun çalışan kurumlardan biri. Bu vesileyle tartışacak, konuşacak ve bilgi paylaşımı sağlayacak birçok konumuz var ” dedi.
EN İYİYE ULAŞMAYI HEDEFLİYORUZ
Yapılan her koordinasyon toplantı sonucunda yüksek derecede istifade ve fayda sağlandığına vurgu yapan Trabzon Su ve Kanalizasyon İdaresi(TİSKİ) Genel Müdürü Recep Köksal; “ Bu toplantılarda önemli konuları Genel Müdür ve üst düzey yöneticilerimiz ile paylaşarak kendi kurumlarımızda eksik kalan yönlerimizi tespit ediyoruz ” dedi.
TOPLANTILARDA OLUŞAN FİKİR VE ÖNERİ HAVUZUNDAN FAYDALANIYORUZ
Kronikleşmiş bir takım sorunların hangi uygulamalar ile çözüme kavuşturulacağına dair bir fikir ve öneri havuzunun oluştuğunu ve kurum olarak faydalandıklarını ifade eden Samsun Su ve Kanalizasyon İdaresi(SASKİ) Genel Müdürü Kamil Demircioğlu; “ Sürekli değişen teknolojik uygulamalar, kanunların yorumlanması ve malzemelerin alım yöntemi ve uygulamaları gibi birçok konuda faydalanmaktayız” dedi.
HER İDARENİN FARKLI UYGULAMALARINI ÖĞRENİYOR VE BİLGİLENİYORUZ
Su ve Kanalizasyon idarelerinin bir araya gelerek istişare toplantılarını yapılması ve ortak bir koordinasyon sağlanmasının önemine vurgu yapan Malatya Su ve Kanalizasyon İdaresi (MASKİ) Genel Müdürü Dr.Özgür Özdemir; “ Hem ülkemiz hem de bölgelerimiz için faydalı ve verimli geçen bu toplantılarda her idarenin farklı uygulamalarını öğreniyor ve bilgileniyoruz. Yaşamış olduğumuz sorunları bu tip toplantılarda ortaya çıkan fikir ve öneriler ile aşabileceğimizi düşünüyorum” dedi.

FOTOĞRAF GALERİSİ


DİĞER HABERLER


Büyükşehir Belediye Başkanı Enver Yılmaz, Ordu Büyükşehir Belediyesi Su ve Kanalizasyon İdaresi Genel Müdürlüğü (OSKİ) tarafından 12 milyon 500 bin TL’lik yatırım yapılan Kabadüz ilçesinde

Büyükşehir Belediye Başkanı Enver Yılmaz, OSKİ Genel Müdürlüğü tarafından 1 milyon 450 bin TL’lik yatırımın yapıldığı Gülyalı ilçesinde yeni projelerin hayata geçirileceğini söyledi. İL

Ordu Büyükşehir Belediyesi Su ve Kanalizasyon İdaresi Genel Müdürlüğü (OSKİ)  tarafından 9 milyon 150 bin TL’lik yatırımın yapıldığı İkizce ilçesinde projeler hayata geçirilmeye devam ediyor.

Ordu Büyükşehir Belediyesi Su ve Kanalizasyon İdaresi (OSKİ) Genel Müdürlüğü tarafından 8 milyon 50 Bin TL’lik yatırım yapılan Çaybaşı ilçesinde yeni yatırımlar hayata geçiriliyor. MAHALLE

OSKİ, “GÜLYALI’DA TESİS VE KANALİZASYON ŞEBEKESİ SORUNSUZ ÇALIŞIYOR” Ordu Büyükşehir Belediyesi Su ve Kanalizasyon İdaresi Genel Müdürlüğü (OSKİ), geçtiğimiz günlerde Gü

Ordu Büyükşehir Belediyesi Su ve Kanalizasyon İdaresi (OSKİ) Genel Müdürlüğü tarafından 10 milyon 450 Bin TL yatırım yapılan Gürgentepe ilçesinde alt yapı ve içme suyu hatlarına yönelik ıslah &